Aktualne informacje z życia koła

   W dniu 10 lutego 2018r. odbyło się zebranie koła, w którym uczestniczyło osiemnastu członków koła.  Podczas zebrania przewodniczący koła kol. Jaczewski omówił aktualne aspekty polityki społecznej w naszym państwie, zwracając uwagę na problemy i trudności, z którymi borykają się emeryci i renciści służb mundurowych. Zapoznał uczestników zebrania z informacjami, które wpływają do koła z zarządy wojewódzkiego oraz je skomentował. Następnie zaplanowane zostały i obsadzone osobowo przedsięwzięcia, w których będą uczestniczyć nasi członkowie w ramach organizacji wojewódzkiej związku.

   W następnym punkcie spotkania kolega Jaczewski wręczył medal zasłużonego dla związku dla kolegi Jana Żeliski oraz zaległy dyplom za zdobycie III miejsca w zawodach strzeleckich dla kolegi Stanisława Skowrona.

   W następnym punkcie kolega Kapłon-Rybski omówił przygotowania do następnego spotkania towarzyskiego dla wszystkich byłych żołnierzy zawodowych i pracowników cywilnych wojska JW 3481. Spotkanie planowane jest w miesiącu sierpniu br.

   W dyskusji koledzy interesowali się dalszymi losami projektu ustawy degradacyjnej i dezubekizacyjnej w stosunku do środowiska wojskowego oraz tym, że jako wojsko prawie w ogóle nie istniejemy w mediach społecznościowych które są obecnie bardzo opiniotwórcze. Zwrócono uwagę, że nawet Polska Zbrojna wydawana przez resort w postaci elektronicznej nie budzi żadnego zainteresowania ani wśród kadry, ani wśród ogółu odbiorców, bo pod jej artykułami z reguły nie ma żadnej dyskusji ani pozytywnej, ani negatywnej.

 Spotkanie zakończyło się rozdaniem legitymacji członkowskich.

 

Tekst: Tadeusz Kapłon-Rybski

Adres naszej siedziby:

Zarząd Wojewódzki Związku Żołnierzy Wojska Polskiego              

ul. Skubisza 9/27

35-207 Rzeszów

Dni i godziny urzędowania: poniedziałek i czwartek w godzinach od 10:00 do 12:00

Kontakt z nami:

email: biuro@zzwp.rzeszow.pl

Sekretarz Zarządu: płk w st. spocz. Julian JAWORSKI,  tel. kom. 723 652 980

Dyrektor Biura: mjr w st. spocz. Józef GRZEBYK,  tel. kom. 509 394 421

Prezes Zarządu: płk dypl. w st. spocz. Józef MROCZKA,  tel kom. 602 792 968, email: jozef@mroczka.rzeszow.pl