Uroczystości w miejscowości Pilchów

Wtorek, Październik 13, 2020, 18:41
W dniu 4 października 2020r. w miejscowości Pilchów koło Stalowej Woli odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci kpt. Józefa Sarny, patrona koła nr.13 ZŻWP w Tarnobrzegu.
W uroczystości uczestniczyli koledzy z koła nr 13:  Prezes - Józef Dąbrowski, sekretarz - Marian Krzyżanowski oraz członek zarządu - Tadeusz Sęk. Uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą, odprawioną przez ks. proboszcza Krzysztofa Góźla, który otrzymał od nas związkową Odznakę Honorową.
Następnie przed szkołą podstawową, która mieści się przy ulicy Józefa Sarny i nosząca Jego imię odbyła się dalsza część uroczystości, w której uczestniczyli; miejscowa OSP ze sztandarem, przedstawiciele władz gminnych i sołectwa, dyrektor szkoły oraz nauczyciele, młodzież szkolna. po odsłonięciu tablicy zostały złożone wieńce biało- czerwonych kwiatów oraz zapalono znicze.
    W wystąpieniach wspomniano o tym kim był i jak się zasłużył dla Ojczyzny. Postać kpt. Józefa Sarny jest powszechnie znana i szanowana przez miejscową społeczność.

Tekst: Józef Dąbrowski