Apel przed drugą turą wyborów prezydenckich

Poniedziałek, Czerwiec 8, 2020, 16:03
CZŁONKOWIE I SYMPATYCY ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO KOLEŻANKI I KOLEDZY
 Znamy wyniki pierwszej tury wyborów na urząd Prezydenta RP. Nie dla wszystkich są one satysfakcjonujące. Wybór, w drugiej turze, będzie łatwiejszy, będziemy wybierać spośród dwóch kandydatów. To będzie wybór każdego z nas. Prezydium Zarządu Głównego ZŻWP nie będzie nikomu narzucać określonych zachowań wyborczych. Mamy jednak obowiązek zwrócenia uwagi na istotne okoliczności poprzedzające akt wyborczy.
Wynik wyborów będzie miał istotne znaczenie dla osób objętych lub zagrożonych postanowieniami ustawy represyjnej. Według apologetów tej ustawy, proces „wymierzana sprawiedliwości" jeszcze się nie zakończył. Przypomnijmy sobie, co o naszych sprawach mówili i mówią, nie tylko kandydaci, lecz przede wszystkim ich zaplecza polityczne. Pamiętajmy, kto popierał nasze postulaty, kto je lekceważył, a także, kto traktował nas, jako ludzi gorszej kategorii. Nie gódźmy się na dzielenie nas na lepszych i gorszych Polaków.
Musimy myśleć racjonalnie. Nie wolno nam zaklinać rzeczywistości. Porzućmy malkontenctwo. To nie czas na grymasy i wzajemne żale z przeszłości. Kampania wyborcza to nie okres kontestacji i emigracji wewnętrznej. To czas podejmowania decyzji o naszej przyszłości.
Nie wolno nam nie zauważać prób fałszowania wyników wyborczych w pierwszej turze. Pozbawienie części naszych rodaków za granicą możliwości oddania głosu jest wymowne. Cel tych działań powinien być jasny dla każdego. Dlatego musimy patrzeć organizatorom wyborów i liczącym głosy na ręce. Sprawdzajmy dokładnie karty do głosowania, nie dajmy pretekstu uznania naszego głosu za nieważny. Zgłaszajmy pełnomocnikom wyborczym swój akces na mężów zaufania. Czuwajmy nad przebiegiem głosowania i liczenia głosów, również jako społeczni obserwatorzy wyborów.
Nasz osobisty udział w wyborach nie wystarczy. Przekonujmy nie tylko nasze rodziny, lecz także ludzi z naszego otoczenia oraz bliższych i dalszych znajomych do głosowania na kandydata, któremu są bliskie nasze sprawy, na kandydata, który mówi o przyszłości, a nie ciągle odwołuje się do przeszłości, na kandydata, który stara się przekonać wyborców, a nie krzyczy na nich. Uruchommy wszelkie możliwe kanały porozumiewania się i wzajemnego komunikowania.
Pamiętajmy liczyć się będzie każdy głos. O wygranej może zadecydować niewielka ich liczba. Zróbmy wszystko, aby ich nie zabrakło.
KOLEŻANKI I KOLEDZY!
Nie traćmy nadziei na sukces wyborczy. Nic nie przychodzi łatwo, ale dajmy z siebie wszystko, na co nas stać. Działając w ten sposób będziemy mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku, tak wobec samych siebie, jak i naszych bliskich, których przyszłość nie może być nam obojętna.
Wybory, w których będziemy uczestniczyć, są przełomowe. Na dekady zadecydują one o przyszłości naszego kraju. Na szali leży też nasz los! Dzień 12 lipca 2020 r. musi być dniem naszego zwycięstwa.

PREZYDIUM ZARZĄDU GŁÓWNEGO
ZWIĄZKU ŻOŁNIERZY WOJSKA POLSKIEGO

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz