Zawody strzeleckie w Borze

Sobota, Czerwiec 8, 2019, 20:01
   W dniu 8 czerwca 2019r. na obiekcie strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Borze k. Głogowa Małopolskiego odbyły się Zawody Strzeleckie kombatantów, inwalidów wojennych i wojskowych, weteranów misji pokojowych i stabilizacyjnych oraz byłych żołnierzy zawodowych i rezerwy. Całość zadań związanych z organizacją prowadzonych zawodów była realizowania przez Zarząd Wojewódzki Rzeszowskiej Organizacji Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.
Rywalizowano indywidualnie w konkurencji strzelania z pistoletu wojskowego wz. P-83 na odległość 25m. Zwycięzcą został kol. Andrzej IREK z wynikiem 96/100 pkt., II miejsce zajął kol. Robert GÓRALSKI z wynikiem 94/100 pkt, III miejsce wywalczył kol. Andrzej KRÓL z wynikiem 88/100 pkt. Miejsce tuż poza podium z wynikiem 87 pkt zajął kol. Bogdan ŚLĘCZKA, kolejne V miejsce z wynikiem 86/100 pkt zajął kol. Jacek CHRUŚCIEL, natomiast VI miejsce zdobył kol. Zenon TENDERA /84/100 pkt/.
Zawody przebiegły sprawnie i bezpiecznie, odbyły się w miłej i życzliwej atmosferze. Ich finałem było wręczenie pamiątkowych pucharów oraz dyplomów.
Tekst i zdjęcia: Romann Rumak